MSN Haber | Anasayfa

ABD'de 64 yaşındaki hastaya tecavüz iddiası!
Yemen'de devlet televizyonu binasına saldırı
49 personelin serbest kalması dünya medyasında
 • 49 personelin serbest kalması dünya medyasında

  İngiliz medyası terör örgütü Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) elinde halen İngiliz rehinelerin de bulunması sebebiyle Türkiye'nin kendi vatandaşlarını bölgeden kurtararak Türkiye'ye getirmesine büyük ilgi gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, IŞİD'in elinden kurtarılan rehinelere "Özgürlüğe ve ülkenize hoş geldiniz" dedi.
101 gün sonra IŞİD'in elinden kurtarılan 49 Türk vatandaşının, geçirdikleri zor günlerle ilgili ayrıntılar ortaya çıkıyor.
Kılıçdaroğlu'ndan kurtarılan rehineler için ilk açıklama!
Davutoğlu: "Bugün bayram günü"
 • Davutoğlu: "Bugün bayram günü"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Şimdi bayram zamanı. Her şeyden önce değerli Başkonsolosumuza ve bütün ekibine teşekkür ediyorum. Öztürk kardeşim, aynı zamanda diplomasi anlamında meslektaşım, ve ekibi, vakur ve metin bir şekilde beklediler. Baş eğmediler, dimdik durdular. Neyi temsil ettiklerinin bilinciyle hep devletlerine ve her an arkalarında olan milletlerine güvendiler. Bugün aramızdalar" dedi.

Başbakan Davutoğlu, serbest bırakılan rehineleri, özel uçak "TUR" ile saat Şanlıurfa'dan Ankara'ya getirdi.
Bugün serbest kalan Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz, ''Dün doğum günümdü. Türkiye’de kutlamak istiyordum. Esaret bitti, isteğim gerçekleşecek'' dedi.
 • Başkonsolos’tan ilk sözler

  Bugün serbest kalan Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz, ''Dün doğum günümdü. Türkiye’de kutlamak istiyordum. Esaret bitti, isteğim gerçekleşecek'' dedi.

Birbirlerini yıllarca görmedikleri gibi haber de almayan eski sevgilileri, kader çeyrek asra yakın bir süre sonra, boşanmış, çocuk sahibi insanlar olarak bir araya getirdi.
 • İlk aşkı hayatın kapılarını açtı

  Birbirlerini yıllarca görmedikleri gibi haber de almayan eski sevgilileri, kader çeyrek asra yakın bir süre sonra, boşanmış, çocuk sahibi insanlar olarak bir araya getirdi.

Kılıçdaroğlu Başbakan'ı tebrik etti
Kılıçdaroğlu Başbakan'ı tebrik etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Musul'da rehin alınan Türkiye konsolosluk görevlilerinin Türkiye getirilmesinden dolayı Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu arayarak tebrik etti.

Diğer Haberler

bilim-teknoloji

iOS 8 "yavaş" çıktı!
iOS 8 "yavaş" çıktı!

iPhone çıktıktan sonra iOS 8'e yapılan geçişler, geçen senekilere göre nasıl seyrediyor?

kültür-sanat

Bu hafta 8 film vizyona girecek
Bu hafta 8 film vizyona girecek

Türkiye sinemalarında bu hafta 4'ü yerli, 8 film vizyona girecek. Haftanın yerli yapımları "Kanunsuzlar", "Çilek", "Tersine" ve "Böcek" sinemaseverlerle buluşacak.

sağlık

İlaç kullanma kültürü dejenere oldu
İlaç kullanma kültürü dejenere oldu

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, ilaçta taban fiyat uygulamasına ilişkin ''Şimdi, bedava veya cebinden hiç para çıkmadığı bir sistem. Bu şekilde bilinçli ilaç kullanma kültürü dejenere oluyor'' dedi.

Yukarı kaydırAşağı kaydır
Finans gündemi MSN'de!Finans gündemi MSN'de!
 • Serbest kalan 49 Türk Urfa'da - 1 (Copyright c Gazeteport. 2007-2014, All Rights Reserved.)Serbest kalan 49 Türk Urfa'da

  IŞİD'in 11 Haziran'da kaçırdığı Musul Başkonsolosu ve 48 çalışanı, sabaha karşı Türkiye'ye getirildi. 49 Türk, Şanlıurfa'da bir kamu binasında bir süre bekletildi, daha sonra da Şanlıurfa Havalimanı'na götürüldü.

 • Gazete manşetleri - 1 (Copyright c Gazeteport. 2007-2014, All Rights Reserved.)Gazete manşetleri

  Türkiye'de yayınlanan ulusal gazetelerin manşetleri

 • İskoçya'nın hayır capsleri - 1 (Copyright c Gazeteport. 2007-2014, All Rights Reserved.)İskoçya'nın hayır capsleri

  Bütün dünya İskoçya'daki referanduma kilitlendi ve çoğunluk

 • 'Oyuncakları toplayıp yaktılar' - 1 (Copyright c Gazeteport. 2007-2014, All Rights Reserved.)'Oyuncakları toplayıp yaktılar'

  Siirt merkeze bağlı iki köyde ilk ve orta okullara PKK’lılar tarafından molotoflu saldırı düzenlendi. Okullarda çıkan yangın söndürülürken, büyük hasar meydana geldi.

Haber FotogaleriHaber Fotogaleri
 • 11 aylık Ela bebek yaşına ülkesinde girecek11 aylık Ela bebek yaşına ülkesinde girecek

  Terör örgütü Irak Şam İslam Devleti tarafından Musul'da rehin alınanlar arasında bulunan Emin ve Sümeyye Ercan'ın 11 aylık kızı Ecrin Ela, ilk doğum gününe ülkesinde girecek.

 • Suriyeli çocuklar Türkiye'ye minnettarSuriyeli çocuklar Türkiye'ye minnettar

  Terör örgütü Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) saldırılarından kaçan Suriyeli ailelerin çocukları, kendilerine kucak açan Türkiye'ye minnet duyuyor.