MSN Haber | Türkiye

Bıçaklı saldırgan akıllı çıktı
Bıçaklı saldırgan akıllı çıktı

Antalya'da 2 yıl önce liseli 3 kıza bıçakla saldırıp yaralayan 34 yaşındaki Erkan İlden, ''Akli dengesi yerindedir'' raporu üzerine 18 yıl 6 ay hapse mahkum edildi.

Diğer Haberler
 • Bekir Bozdağ'dan "paralel yapı" operasyonu açıklamasıBekir Bozdağ'dan "paralel yapı" operasyonu açıklaması

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, emniyette "paralel yapı" operasyonu ile ilgili, "Bende bir bilgi yok. Ben de medyadan takip ediyorum" dedi.

 • İstanbul'da bayraklar yarıya indirildi İstanbul'da bayraklar yarıya indirildi

  İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına ilişkin 3 günlük yas ilan edilmesinin ardından İstanbul'da bayraklar yarıya indirildi.

 • Gül'den "milli yas" açıklamasıGül'den "milli yas" açıklaması

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Filistin'de yaşananların ardından 3 günlük yas ilan edilmesiyle ilgili, "Filistin yönetiminin Gazze trajedisinin kurbanları için dün ilan ettiği üç günlük milli yasa Türkiye, devleti ve halkıyla ortak olmaktadır" dedi.

 • 17 Aralık'ın polis şefi, polisler kapıdayken Twitter'dan ti'ye aldı17 Aralık'ın polis şefi, polisler kapıdayken Twitter'dan ti'ye aldı

  Hükümet tarafından "paralel yapı" olarak nitelenen Gülen Cemaati'nin emniyetteki yapılanması olduğu ileri sürülen kişilere yönelik başlatılan operasyon sırasında, evlerine baskın yapılan polisler ile bu girişimi eleştiren resmi görevliler sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden mesajlar yazdı. 17-25 Aralık soruşturmalarının polis şefi eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı, yazdığı mesajlarla operasyonu "ti"ye aldı ve bir de selfie paylaştı. Savcı Zekeriya Öz de tepki dolu mesajlar yazdı.

 • Polis, üniformasıyla gözaltına alındıPolis, üniformasıyla gözaltına alındı

  Bu sabaha karşı başlayan operasyonlarda bir polisin gözaltına alındığında üniformalı olması dikkati çekti.

 • Hakan Şükür'den operasyona tepkiHakan Şükür'den operasyona tepki

  22 ilde polislere geceyarısı yapılan operasyona Hakan Şükür Twitter adresinden tepki gösterdiler.

 • Eski Emniyet Müdürü'ne kelepçeli gözaltıEski Emniyet Müdürü'ne kelepçeli gözaltı

  Birçoğu 17-25 Aralık operasyonlarında görev alan eski emniyet mensuplarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 76 kişi gözaltına alındı. Gözaltılar arasında en dikkat çeken ise 2 eski emniyet müdürüne kelepçe vurulması oldu. Eski Terörle Mücadele Şubesi Müdürleri Ömer Köse ve Yurt Atayün kelepçe vurularak gözaltına alındı.

 • Zekeriya Öz'den operasyon tepkisiZekeriya Öz'den operasyon tepkisi

  17 Aralık soruşturmasının başındaki isim Zekeriya Öz, 17 Aralık polislerine yapılan operasyon için twitter hesabından tepki gösterdi. Zekeriya Öz, daha önce attığı tweetler nedeniyle HSYK tarafından inceleniyor.

 • "Paralel Örgüt" operasyonu başladı"Paralel Örgüt" operasyonu başladı

  Terörle mücadele ekipleri, büyük bölümü 17-25 Aralık operasyonlarında görev alan dönemin emniyet görevlilerine karşı 22 ilde kapsamlı bir operasyon başlattı. İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nin yönetiminde başlatılan operasyon kapsamında İstanbul'da 200'e yakın adreste arama yapılıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, "Selam-Tevhid" ve "paralel yapı" iddialarıyla ilgili olarak yürütülen soruşturmada 115 emniyet görevlisi hakkında yakalama ve gözaltı kararı çıkarıldığını, 67 kişinin de şu anda gözaltına alındığını bildirdi.

 • Başbakan Erdoğan: Düşüncem Türkiye’yi başkanlık sistemine geçirmektirBaşbakan Erdoğan: Düşüncem Türkiye’yi başkanlık sistemine geçirmektir

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ATV ve A Haber ortak canlı yayınında Mehmet Barlas'ın sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, “Düşüncem, Türkiye’yi başkanlık sistemine geçirmektir" dedi. Erdoğan, "Ekmeleddin İhsanoğlu ismi açıklandığında şaşırdım. Beklemiyordum doğrusu. Ama onun ismi açıklanınca sevindim" dedi.

 • Diyarbakır Lice'de tanker patladı: 60 yaralıDiyarbakır Lice'de tanker patladı: 60 yaralı

  Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde yoldan çıkan akaryakıt yüklü tankerin devrilerek infilak etmesi faciaya yol açtı. Yanan tankerden metrelerce uzağa sıçrayan alevler, bu sırada karayolunda bulunan 2 yolcu otobüsü ile hafif ticari araca sıçradı. Can pazarının yaşandığı kazada alev topuna dönüşen araçlarda bulunan 60'dan fazla kişi yaralandı.

 • Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan Gazze önerisiEkmeleddin İhsanoğlu'ndan Gazze önerisi

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Gazze'de yaşanan dramın sona erdirilebilmesi için çözüm önerilerinde bulundu. Ekmeleddin İhsanoğlu, madde madde yapılacakları sıraladı.

 • Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan Kuran'ı Kerim açıklamasıEkmeleddin İhsanoğlu'ndan Kuran'ı Kerim açıklaması

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, kendisine yöneltilen "Çankaya'ya çıkarsanız Kuran'ı yasaklayacağınız söyleniyor" şeklindeki soruya açıklık getirdi.

 • Sınırda çatışma! 1 şehit, 2 yaralıSınırda çatışma! 1 şehit, 2 yaralı

  Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük'ün açıklamasına göre, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi Altın Köyü'nde kaçakçılarla askerler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

 • Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan 'Tarafsız Bölge'de önemli açıklamalarEkmeleddin İhsanoğlu'ndan 'Tarafsız Bölge'de önemli açıklamalar

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Ahmet Hakan'ın hazırlayıp sunduğu Tarafsız Bölge programında soruları yanıtladı. Seçim kampanyasından, Türkiye'nin içinde bulunduğu duruma, Gazze'den Ortadoğu'daki gelişmelere kadar bir çok konuda açıklama yapan Ekmeleddin İhsanoğlu, merak edilen tüm soruları yanıtladı.

 • Bülent Arınç: 3 günlük yas ilan edildiBülent Arınç: 3 günlük yas ilan edildi

  Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı ardından açıklama yaptı. Bülent Arınç 3 günlük yas ilan edildiğini açıkladı.

Yukarı kaydırAşağı kaydır
Haber FotogaleriHaber Fotogaleri