MSN Haber | Türkiye

Balıkçılara hava muhalefeti engeli
Balıkçılara hava muhalefeti engeli

1 Eylül itibariyle 2014-2015 balık sezonunun açılmasıyla birlikte hazırlıklarını tamamlayan Sarıyer Rumeli Feneri Köy balıkçıları, Marmara Denizi ve Karadeniz'de etkili olan poyraz nedeniyle denize açılamadı.

Diğer Haberler
 • İstanbullular dikkat! Trafik felçİstanbullular dikkat! Trafik felç

  Boğaziçi Köprüsü Avrupa - Anadolu yönünde sabah saat 06.20'den itibaren bir vatandaşın intihar girişiminde bulunması nedeniyle trafik felç oldu.

 • Emniyet mensuplarına 3'üncü dalga operasyonu...Emniyet mensuplarına 3'üncü dalga operasyonu...

  Emniyet mensuplarına yönelik "22 Temmuz" soruşturmasında 3'üncü dalga operasyon başlatıldı. İstanbul merkezli 24 ilde düzenlenen operasyon kapsamında çok sayıda polis gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Eski Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ile eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı da var. Polislerle ilgili suçlamalar arasında ''hükümeti yıkmaya teşebbüs'' iddiası da var.

 • Kadıköy'de 1 Eylül Dünya Barış Günü şöleniKadıköy'de 1 Eylül Dünya Barış Günü şöleni

  1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Halkların Demokratik Partisi (HDP), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikası Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimarlar Odası (TMMOB), Türk Tabipler Birliği (TTB), bazı siyasi partilerin ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla Kadıköy iskele meydanında şölen düzenledi.

 • Antalya raylı sistem için kararını verdiAntalya raylı sistem için kararını verdi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce EXPO Meydan Raylı Sistem Hattı Projesi için 20 mahallede düzenlenen referandumda vatandaşlar yüzde 98,34'le yatırıma 'evet' dedi.

 • Deniz Harp Okulu'nda diploma töreniDeniz Harp Okulu'nda diploma töreni

  Deniz Harp Okulu Komutanlığının 241. Dönem Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in katılımıyla yapıldı.

 • Uludağ yolunda otobüs devrildiUludağ yolunda otobüs devrildi

  Bursa'da, Uludağ yolunda bir otobüsün devrildiği kazada 2 kişi öldü, 26 kişi yaralandı.

 • Baba, tartıştığı iki oğlunu öldürdüBaba, tartıştığı iki oğlunu öldürdü

  Sancaktepe'de bir baba, 38 ve 43 yaşlarındaki 2 oğlunu pompalı tüfekle vurarak öldürdü.

 • Harbiye Askeri Müze önünde boyalı eylemHarbiye Askeri Müze önünde boyalı eylem

  Harbiye Askeri Müze önüne kimliği belirsiz kişilerce sarı, mavi ve kırmızı renkli 4 kova boya döküldü.

 • Beykoz'da denize giren 2 kişi kaybolduBeykoz'da denize giren 2 kişi kayboldu

  Beykoz Riva sahilinde serinlemek amacıyla denize giren iki kişi kayboldu.

 • Genelkurmay Başkanlığı'ndan sınır açıklamasıGenelkurmay Başkanlığı'ndan sınır açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı, 15 kişilik grubun Suriye'den Türkiye'ye kaçak yollarla girişinin engellendiğini bildirdi.

 • Ataköy sahili için 'kamu malı' kararıAtaköy sahili için 'kamu malı' kararı

  TOKİ'nin 4 yıl önce ihaleyle sattığı Ataköy sahili için mahkeme ''kamunun kullanımına kapatılamaz" diyerek iptal kararı verdi. Eğer karar Danıştay'da kesinleşirse yapımı süren kulelerin yıkımı gündeme gelebilecek.

 • Boğaz'ın altında bir sığınma odasıBoğaz'ın altında bir sığınma odası

  Marmaray'ın kardeş projesi olan Avrasya Tüneli'nde 850 metre tünel kazıldı. Boğazın 25 metre derininde süren kazılardaki 'sığınma odası' da görüntülendi. Proje tamamlandığında Asya ve Avrupa arasında otomobille 100 dakikaya varan yolculuk süresinin 15 dakikaya indirilmesi hedefleniyor.

 • "Çözüm sürecini kaç kişi biliyor?""Çözüm sürecini kaç kişi biliyor?"

  CHP'den Başbakan Davutoğlu'na ilk soru önergesi geldi. İstanbul milletvekili Umut Oran, Başbakan Davutoğlu'na,"çözüm sürecini kaç kişi biliyor? Genelkurmay Başkanı'na ne zaman bilgi vereceksiniz?" sorularını yöneltti.

 • Başbuğ: Atatürk içkiyi ilaç olarak görürdüBaşbuğ: Atatürk içkiyi ilaç olarak görürdü

  Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, hep tartışılan Atatürk'ün 'içki sorununa' dair ilginç açıklamalar yaptı. Başbuğ, "Atatürk içkiyi zihnini dinlendiren bir ilaç olarak görüyor" dedi.

 • İstanbul Boğazı 8 metre daralıyorİstanbul Boğazı 8 metre daralıyor

  Emirgan sahil yolunun denize doğru genişletilmesi projesinde sona yaklaşıldı. 2015 yılı başında tamamlanacak proje sonucunda İstanbul Boğazı 8 metre daralmış olacak.

 • Cennet koyda yasak kalktıCennet koyda yasak kalktı

  Muğla büyükşehir olmadan önce Marmaris İlçesi’nde köy olan Karacasöğüt’ün Okluk Koyu’nda, 21 yıl önce dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından Cumhurbaşkanlığı yazlık konutu olarak inşa ettirilen köşk, ’sıkı koruma’ statüsünden çıkarıldı. Genel Koruma statüsüne geçirilen bölgede jandarma karakolu kurulmasından sonra, fotoğraf çekmenin bile yasak olduğu ve teknelerin demirleyemediği koy tatilcilerin uğrak yeri haline geldi.

Yukarı kaydırAşağı kaydır
Haber FotogaleriHaber Fotogaleri