MSN Haber | Türkiye

Kadıköy'deki IŞİD karşıtı eylemde ortalık karıştı
Kadıköy'deki IŞİD karşıtı eylemde ortalık karıştı

Kadıköy'de HDK-HDP Kadıköy Gençlik Meclisi tarafından IŞİD'i protesto etmek için yapılan yürüyüşte olaylar çıktı. Altıyol Meydanı'nda toplanan grup AK Parti İlçe binasına yürümek isteyince, polis müdahale etti.

Diğer Haberler
 • Aydın'da eski belediye başkanına silahlı saldırıAydın'da eski belediye başkanına silahlı saldırı

  Aydın'ın Kuşadası ilçesinin mahalle statüsüne dönüştürülen Davutlar beldesi eski belediye başkanı Adem Tuna, silahlı saldırı sonucu yaralandı.

 • Arınç: "G.Kurmay Başkanı yılda en az bir kere brifing verecek"Arınç: "G.Kurmay Başkanı yılda en az bir kere brifing verecek"

  Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısından sonra konuşuyor.

 • Feyzioğlu: O zaman vay halimize!Feyzioğlu: O zaman vay halimize!

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, HSYK'nın Anayasa'daki düzenlemesinin değişmesi gerektiğini uzun zamandır söylediklerini belirterek, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 • Müzisyenler karar aldı: O şarkı çalınmayacak!Müzisyenler karar aldı: O şarkı çalınmayacak!

  Balıkesir'in Bandırma İlçesi Müzisyenler ve Sahne Sanatçıları Derneği Başkanı Feridun Demirdöğen, gençler arasında kullanımı hızla yayılan 'Bonzai' sentetik uyuşturucunun adını taşıyan şarkının bundan böyle ilçedeki düğünlerde çalınmaması konusunda karar aldıklarını söyledi.

 • Gürsel Tekin: "CHP'nin Irak ve Suriye tezkereleriyle ilgili tavrı net"Gürsel Tekin: "CHP'nin Irak ve Suriye tezkereleriyle ilgili tavrı net"

  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, TBMM Başkanlığı'na gelmesi beklenen Irak ve Suriye tezkereleriyle ilgili, "Bizim CHP olarak tavrımız çok açık, net. Biz tezkereye bakacağız ve düşüncelerimizi çok açık bir şekilde ifade edeceğiz" dedi.

 • O mermi Trabzonsporlu futbolcunun tabancasından çıkmış!O mermi Trabzonsporlu futbolcunun tabancasından çıkmış!

  Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Fakültesi Kimya Bölümü binasının ikinci katındaki pencereye isabet eden merminin Trabzonsporlu futbolcu Aykut Demir'in tabancasından çıktığı tespit edildi.

 • Valiye takipsizlik, gazeteciye hapis cezası!Valiye takipsizlik, gazeteciye hapis cezası!

  Eski Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un bir protestocuya yönelik hitabını köşe yazısına konu yapan gazeteci Hakan Gülseven "Vali Çoş'a hakaret etmek" ten suçlu bulundu. Mahkeme 11 ay 20 gün hapis cezasına hükmetti. Gazeteciye mahkumiyet getiren sözü ilk kez Vali Hüseyin Avni Coş 10 Kasım törenleri sırasında bir protestocunun gözaltına alınmasına yönelik talimatı sırasında sarfetmiş, söz konusu hitap nedeniyle başlatılan soruşturma takipsizlik kararıyla sonuçlanmıştı.

 • MİT TIR'ları davasında "uyuşmazlık"MİT TIR'ları davasında "uyuşmazlık"

  Adana'da MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili 13 askerin "casusluk" suçlamasıyla yargılandığı davada, sanık avukatlarının görev uyuşmazlığı talebinde bulunması üzerine dosya yeniden incelemeye alındı.

 • CHP'den Suruç raporu!CHP'den Suruç raporu!

  CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Mehmet Bekaroğlu, CHP Milletvekilleri Mehmet Şeker, Mahmut Tanal, Nurettin Demir, Hüseyin Aygün ve  PM Üyesi Av. Şenal Saruhan'dan oluşan CHP Heyeti Kobani izlenimlerini bir rapor haline getirdi.

 • Metro kazası mağduru: "Oturuyor olsaydım, ölmüştüm. Şikayetçiyim"Metro kazası mağduru: "Oturuyor olsaydım, ölmüştüm. Şikayetçiyim"

  İstanbul Seyrantepe'deki metro kazasında kalçasına demir çubuk saplanması sonucu yaralanan Fatih Çoban sorumlulardan şikayetçi olduğunu belirtti ve "Eğer ben orada otursaydım, büyük bir ihtimal ben ölmüştüm. Şikayetçi olacağım. Bir daha asla metroya binmem" dedi.

 • Gültan Kışanak'ı kovan subaya Necdet Özel'den ödül iddiasıGültan Kışanak'ı kovan subaya Necdet Özel'den ödül iddiası

  Suruç'ta Kobani için çadır kuranlara yapılan müdahaleye tepki gösteren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak'a, "Burası benim devletimse, benim toprağımsa çıkın dışarı" ifadelerini kullanan komutana, Genelkurmay Başkanı Özel tarafından ödül verildiği öğrenildi.

 • Yunan jetlerinden Türk fırkateyni ve F-16'larına tacizYunan jetlerinden Türk fırkateyni ve F-16'larına taciz

  Yunan ve Türk uçaklarının sık sık karşı karşıya geldigi Ege'de bu kez alışılmadık bir karşılaşma yaşandı. Yunanistan'a ait bir F-16 uçağı Ege denizinde seyir halindeki Türk fırkateyni Turgutreis'e füze radarlarını kilitleyerek tacizde bulundu. Yunan uçakları Midilli adası yakınlarında da Türk F-16'larına radarlarını kilitledi.

 • Başörtüsüne iptal davasıBaşörtüsüne iptal davası

  Ortaöğretimde başörtüsünün serbest bırakılmasına ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinin iptali ve yürütmesinin durdurulması için Danıştay'a dava açıldı. Eğitim-İş Sendikası'nın yanı sıra dava açan bir diğer isim ise Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu oldu. Her iki dava dilekçesinde de, düzenlemenin Cumhuriyetin temel ilkelerine ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne aykırı olduğu savunuldu.

 • ''Dombra''lı zil kaldırıldı''Dombra''lı zil kaldırıldı

  Kayseri'deki Hacı Sami Boydak İlkokulu ve Ortaokulu'nda ders zili olarak çalan ''Dombra'', velilerin tepkilerinin artmasıyla birlikte kaldırıldı.

 • Soma Holding'in patronu Alp Gürkan duruşmaya yine katılmadıSoma Holding'in patronu Alp Gürkan duruşmaya yine katılmadı

  301 madenciye mezar olan kömür ocağını işleten Soma Madencilik'in sahibi Alp Gürkan, Mehmet Erdoğan üzerinden Korkmaz Yiğit'in mallarını satın almak suretiyle kamuyu zarara uğratmakla suçlandığı davanın bugünkü duruşmasına da katılmadı. Alp Gürkan'ın, celse arası ifade verdiği öğrenildi. Gürkan ifadesinde davaya konu arsayı Mehmet Erdoğan'dan aldığını, Korkmaz Yiğit'e ait olduğu konusunda bilgisinin olmadığını söyledi.

 • Gökçek'e yumurta atanlara 10 yıl hapis istemiGökçek'e yumurta atanlara 10 yıl hapis istemi

  Melih Gökçek'e kürtajla ilgili açıklamaları nedeniyle 2012 yılında yumurta atan 2 kadının, "tehdit, hakaret ve mala zarar verme" suçlarından 10 yıl 4'er aya kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

Yukarı kaydırAşağı kaydır
Haber FotogaleriHaber Fotogaleri